صنعت مواد شیمیایی:

صنایع شیمیایی با تبدیل نفت خام به فراورده های قابل استفاده به عنوان مواد اولیه در صنایع مختلف، یکی از صنایع مادر شناخته می شود که می تواند زنحیره تأمین بسیاری از شرکت های بزرگ را فراهم کند.
صنایع شیمیایی به بخشی از صنایع گفته می‌شود، که مواد شیمیایی مورد نیاز دیگر صنایع را برای تولید بیش از ۷۰ هزار محصول، از طریق تبدیل مواد خام به مواد مورد نیاز، تأمین می‌کند. پالایشگاه‌ها و واحدهای پتروشیمی که مواد خام نفتی را به موادی چون سوخت، حلال(نظیر استون، رزین و…) تبدیل می‌کنند نمونه‌ای از صنایع شیمیایی به‌شمار می‌روند.
صنایع شیمیایی یکی از مزیت های صادراتی ایران به شمار می رود که هلدینگ آریان کالا توس به عنوان یکی از بخش های تخصصی فعالیت خود در این رسته ورود کرده است.
پلیمرها و پلاستیک‌ها، به ویژه پلی اتیلن، پلی پروپیلن، پلی وینیل کلراید، پلی اتیلن ترفتالات، پلی استایرن و پلی کربنات حدود ۸۰٪ از تولید این صنعت در سراسر جهان را تشکیل می دهند.
مواد شیمیایی در بسیاری از کالاهای مصرفی استفاده می‌شود، اما در بسیاری از بخش‌های مختلف دیگر نیز استفاده می‌شود، از جمله صنایع کشاورزی، ساخت و ساز و خدمات صنعتی.
عمده مشتریان صنعتی شامل محصولات لاستیکی و پلاستیکی، منسوجات، پوشاک، تصفیه نفت، کاغذ، خمیرکاغذ و فلزات اولیه هستند.

 

Laboratory bottles on a desk
Laboratory bottles on a desk

هیدروکلریک اسید

ایران به عنوان دومین کشور صادر کننده مواد پتروشیمی در خاورمیانه دارای سابقه چهل ساله در صنعت پتروشیمی می باشد. هیدروکلریک اسید محلولی شفاف و بیرنگ از کلراید هیدروژن و قابل حل در آب است که به عنوان اسید معدنی و غیر آلی شناخته می شود. این اسید خاصیت خورندگی شدید دارد که در بسیاری از مصارف صنعتی استفاده می شود. از جمله این مصارف میتوان به استفاده درترکیبات آلی و غیر آلی – تصفیه فلزات و کنترل PH و خنثی کردن مبدل های یونی اشاره کرد. این محصول در تانک های پلی اتیلن تحویل داده می شوند.

 

سدیم هیدروکسید

سدیم هیدروکسید یا سود سوز آور ماده جامد سفیدی است که از طریق پروسه الکترولیز سدیم کلراید قابل حل در ظروف الکترولیت به دست می آید. سدیم هیدروکسید به عنوان یکی از مهمترین مواد شیمیایی صنعتی و جاذب قوی رطوبت شناخته می شود. پرک سود سوزآور در صنایع مختلفی شامل رنگرزی- تولید کاغذ و مقوا-چرم و پارچه- گاز، نفت و پتروشیمی- چاه های نفت و صنایع وابسته- مواد غذایی و غیره به طور گسترده استفاده می شود.
محصول نهایی سود سوز آور قابلیت بسته بندی در کیسه های دو لایه پلی اتیلن و پلی پروپلین 25 کیلویی را دارد.

فرم

ثبت سفارش

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات مدیریت صادرات و واردات شرکت فرم را تکمیل نمایید