کشور ایران از جهت اقلیمی در بسیاری از محصولات مختلف دارای رتبه های برتر جهانی یا در بعضی از حوزه می تواند گفت جزء محدود تولید کننده ها در سطح جهانی می باشد.
تا جایی که محصولاتی همچون زعفران، کشمش، انگور، خرما، زیره و زرشک را با نام و آوازه ایران می شناسند.

هلدینگ آریان کالا(AKTHolding) آماده همکاری با شرکت های خارجی جهت صادرات انواع محصولات زراعی و کشاورزی ایران به نقاط مختلف جهان است و همچنین آماده انجام پروژه های مشارکتی در داخل و خارج از ایران با محوریت صادرات، واردات یا فراوری محصولات کشاورزی می باشد.

هلدینگ آریان کالا(AKTHolding) همچنین در راستای تکمیل سبد کالایی خود اقدام به صادرات محصولات کشاورزی و زراعی کشورهای خاورمیانه در سطح منطقه خاور میانه نموده است.

کشمش

ایران سومین تولید کننده کشمش در جهان است. کشمش محصول خشک شده انگور می باشد و بسته به نوع انگور مصرفی دارای انواع مختلفی می باشد. کشمش به طور سنتی زیر نور آفتاب خشک می شود اما امکان خشک کردن آن به طور مصنوعی نیز وجود دارد.
درتولید کشمش های طلایی پس از خشک شدن، از دی اکسید سولفور برای رسیدن به رنگ طلایی استفاده می کنند. 72 درصد وزن کشمش را شکر تشکیل میدهد که بیشتر آن فراکتوز و گلوکز می باشد.
کشمش حاوی 3 درصد پروتئین و 3.7 تا 6.8 درصد فیبر غذایی می باشد.
هلدینگ آریان کالا توس قادر به تامین بهترین انواع کشمش های زیر می باشد:

کشمش سلطان

این محصول از انگورهای بی دانه ویتیز وینیفرا به دست می آید و بسیار شیرین است. برای رسیدن به رنگ قهوه ای روشن در انگور سلطان می توان از سولفور استفاده کرد ولی محبوب ترین نوع این کشمش به رنگ قهوه ای تیره است که حاوی هیچ سولفوری نمی باشد.

کشمش طلایی

این نوع از کشمش به رنگ طلایی کهربایی بوده و مزه ای شیرین و میوه مانند دارد. برای حفظ رنگ طلایی این نوع از کشمش از دی اکساید سولفور استفاده می شود.

کشمش خشک آفتابی

کشمش خشک آفتابی انگور های بی دانه ای هستند که تحت نور مستقیم آفتاب خشک شده و در نتیجه رنگ قهوه ای تیره دارند. این نوع از انگور هیچ گونه ماده افزودنی ندارد و حاوی مقادیر زیاد شکر است.
Raisins secs verts bio de Khorog 58

کشمش سبز

این نوع کشمش از انگور های بی دانه بومی ایران به دست می آید و به داشتن مزه خاص ترش و شیرین و شکل کشیده و بلند آن معروف است. کشمش سبز همانند کشمش طلایی با استفاده از فرآیند دود دادن سولفور و خشک کردن در سایه به دست می آید. رنگ سبز آن به دلیل فرآیند تولید آن است.
فرم

ثبت سفارش

جهت کسب اطلاعات بیشتر از خدمات مدیریت صادرات و واردات شرکت فرم را تکمیل نمایید